Kaliteli su tesisatçı hizmetiyle su borularında meydana gelen hasarları kısa sürede çözmek mümkündür. Teknolojinin gelişmesiyle, su kaçaklarını tespit etmek için modern cihazlar kullanılmıştır. Bu cihazlar, su kaçağının olduğu yeri doğru şekilde tespit edebilmektedir. Kaçak tespiti yapıldıktan sonra ise minimum düzeyde kırma işlemleri yapılmaktadır. Kırma işlemi sonrasında hasarlı boruya ulaşılarak boru değişimi gerçekleştirilmektedir.

Su kaçağı olan bölgede ısı farkları da oluşmaktadır. Isı farkları, termal özellikli cihaz yardımı ile pratik bir şekilde kaçak tespitine olanak sağlamaktadır. Termal özellik sunan cihazlar, hatasız bir kırma işlemi yapmak için oldukça idealdir. Termal cihaz dışında, duvar ya da fayans arkasındaki su sızıntısını tespit etmeye yarayan dinleme cihazı da kullanılmaktadır. Bu cihaz ile yapı dinlenerek su kaçağının yeri tespit edilebilmektedir.

Su Tesisatçı Hizmetleri Neden Önemli?

Su borularında meydana gelen kaçaklar, erken müdahale edilmediğinde yapının hasar görmesine neden olmaktadır. Su çeken yapı, zamanla çürümeye başlamaktadır. Su kaçakları her durumda gözle görülür bir şekilde gerçekleşmemektedir. Yani duvar ya da fayansta gözle görülür herhangi bir sorun olmasa da borularda çatlama ya da kırılma durumları meydana gelmiş olabilir. Böyle durumlarda, su kaçakları belirli bir süre sonra gözle görülür hale gelebilmektedir.

Su tesisatçı hizmetleri, yalnızca gözle görülebilir su kaçağı olan durumlarda ihtiyaç duyulan hizmetler değildir. 6 aylık ya da 1 yıllık rutin kontroller, her hane için ihmal edilmemesi gereken hizmetler arasında bulunmaktadır. Belirli sürelerde yapılan kontroller sayesinde daha önce fark edilmemiş kaçaklar tespit edilebilmektedir.

Su Kaçağı Durumunda Kırma İşlemleri Nasıl Oluyor?

Su kaçağı meydana geldiğinde, kaçağa neden olan borunun onarılması ya da tamamen değiştirilmesi gerekmektedir. Bu nedenle, kaçak durumunda boruya ulaşabilmek için duvar ya da fayans kırma işlemleri yapılmaktadır. Kaçak tespiti doğru yapılırsa, kırma işlemleri minimum seviyede gerçekleştirilebilir.

Kırılan duvar onarılarak, zarar gören fayanslar en yakın benzerleri ile ikame edilerek tamir süreci tamamlanmaktadır. Kırma işlemleri usulüne uygun bir şekilde yapılmadığında normalde daha fazla onarım maliyeti ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle, su kaçağı durumlarında profesyonel hizmet sunan usta su tesisatçı ekibimizden destek alabilirsiniz.

Kaliteli hizmet sunan su tesisatçı olarak Efsane Tesisat, uzun yıllar boyunca su borusu arızalarına çözüm sağlamaktadır.  

Su Tesisatçı
HEMEN ARA