Isınmada verimliliği elde etmenin yolu, doğru planlanmış doğalgaz projelerine dayanmaktadır. Doğalgaz tesisat fiyatları projenin kapsamına göre değişiklik göstermektedir. Yüzölçümü ve oda sayısı fazla olan konutlarda tesisat kurulum fiyatları daha yüksek olmaktadır.

Doğalgaz projelerinde kullanılan ekipmanların kaliteli olması son derece önemlidir. Kaliteli malzemeler, ısınmanın daha tasarruflu gerçekleşmesini sağlamaktadır. Mesela doğalgaz boru hatları birbirinden farklı materyallerden üretilebilmektedir. Plastik borular daha düşük maliyetli olmalarına rağmen ısıyı alana yayma kapasiteleri oldukça düşüktür.

Bunun dışında, ince bakır borular, ısı verimliliği ve yakıt tasarrufu arayanlar için iyi bir tercihtir. Bakır borular, dayanıklı bir yapıya sahip olmakla birlikte ısı tasarrufunu %20 düzeyine kadar artırmaktadır.

Doğalgaz Tesisat Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Doğalgaz projelendirme süreci, tesisat kurulum fiyatlarının belirlendiği aşamadır. Projelendirmenin en başında, boruların ve vananın geçeceği alanlar planlanmaktadır. Proje kapsamında delinmesi gereken duvar bölümleri de belirlenmektedir.

Hangi uzunlukta borulara ihtiyaç duyuluyorsa daha önceden hazırlanan boruların sabitleme işlemleri tamamlanır. Sonrasında bağlantılar tamamlanarak sistem hazır hale getirilmektedir. Tesisat kurulum işlemi tamamlandıktan sonra da sistem test edilmektedir.

Doğalgaz tesisat fiyatları birbirinden farklı çok sayıda unsur tarafından oluşmaktadır. Genellikle plana ve işlem yapılacak alana göre belirlenen dogalgaz tesisat fiyati kaliteli malzemelerin seçimine göre de değişiklik göstermektedir. Tesisat döşeme işlemlerinde kaliteli malzemenin kullanılması; hem ısı verimliliğini artırır hem de doğalgaz kaçaklarının oluşmasını önler.

Doğalgaz Boru Döşeme İşlemlerinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Doğalgaz borularının açıkta ve kolay ulaşılabilir bir konumda yer almaları gerekmektedir. Çünkü herhangi bir sorun karşısında doğalgaz borularına ulaşabilmek son derece önemlidir. Boruların kesişme ve birleşme yerlerine macun, telfon bant vb. kullanılarak bağlantı noktaları güçlendirilmelidir.

Bağlantı kelepçeleri kullanılarak boruların sabitliği garanti altına alınmalıdır. Borular kaliteli malzemelerden yapılmış olmalıdır ve paslanmaya karşı da dayanıklı bir yapıda bulunmalıdır. Doğalgaz tesisatının, elektrik tesisatı ile yakın bir yerde olması hatalı bir konumlandırmadır. Doğalgaz sisteminin, elektrik tesisatına uzak bir yerde kurulmasına dikkat edilmelidir.

Doğalgaz tesisat fiyatları için projenin içeriği son derece önemlidir. Kaliteli bir tesisat kurulumu için işin uzmanı ile iletişime geçebilirsiniz. Efsane Tesisat, garantili doğalgaz tesisat kurulum hizmetleri sunmaktadır.

Doğalgaz Tesisat Fiyatları
HEMEN ARA