Notice: Trying to get property 'display_name' of non-object in /home/efsanetesisat.com/public_html/wp-content/plugins/wordpress-seo/src/generators/schema/article.php on line 52

Gider borularından çeşitli nedenlere bağlı olarak su kaçakları meydana gelebilmektedir. Böyle durumlarda su kaçağı tespiti yapılarak borularda oluşan hasar giderilmelidir. Çoğu zaman hasarın nereden kaynaklandığını anlamak mümkün değildir.

Kaçağın nereden geldiğini anlamak için duvarda ya da fayans oluşan su kaçağı lekeleri göz önüne alınmaktadır. Ancak yine de bu şekilde bir tespit, her zaman için çok sağlıklı sonuçlar sağlamamaktadır.

Klasik su kaçağı onarımlarında, kaçağın nereden kaynaklandığı tam olarak anlaşılamadığı için borular tamamen değiştirilmekteydi. Bunun için, boruların bulunduğu duvar ve fayanslar bir bütün olarak kırılmaktaydı. Günümüzde kullanılan elektronik cihazlar sayesinde, kırma işlemleri minimum seviyede gerçekleştirilmektedir. Kırma işlemlerinin en az düzeyde yapılması, onarım maliyetlerini de azaltmaktadır.

Su Kaçağı Tespiti İçin Cihaz Kullanmak

Su kaçağı tespit cihazı ile kaçağın nereden kaynaklandığını kısa sürede bulmak mümkündür. Su sızıntısı tespiti için genellikle termal özellikli cihazlar tercih edilmektedir. Kaçağın olduğu bölgede ısı farklılıkları oluşmaktadır. Termal cihaz da bu ısı farklılıklarına dayalı olarak kaçağın kaynağını net bir şekilde belirlemeye yaramaktadır.

Su kaçaklarını belirlemede kullanılan bir başka cihaz da kaçağın meydana getirdiği sesi, duvar ya da fayans arkasından dinlemeye yarayan elektronik cihazlardır. Kaçağın olduğu bölgede cihaz aracılığıyla su sesi tespit edilerek kırma işlemlerine başlanmaktadır.

Kaçağın olduğu bölgeyi doğru tespite yarayan cihazlar sayesinde minimum kırma işlemi ile hasarlı boruya ulaşılmaktadır.

Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Cihazla su kaçağı tespiti kaçak sorunlarının pratik bir şekilde giderilmesine yardımcı olan bir uygulamadır. Cihazın özelliğine göre kaçak tespitinin süresi değişebilmektedir. Uzman bir tesisatçı aracılığıyla su kaçağının oluştuğu gider boruları tespit edilmelidir. Bunun dışında, gözle görülür bir su kaçağı belirtisi olmasa dahi belirli dönemlerde gider borularının kontrol edilmesi gerekmektedir.

6 aylık ya da bir yıllık sürelerde elektronik cihaz yardımıyla herhangi bir kaçağın olup olmadığı kontrol edilmelidir. Çünkü bazı durumlarda kaçağın gözle görülebilir bir iz bırakması uzun süre alabilmektedir.

Su kaçağı bulma işlemleriniz için bir profesyonelden destek almanız gerekmektedir. Efsane Tesisat, su kaçağı tespiti ve tamiri söz konusu olduğunda sektörde bir numaralı firmadır.

Su Kaçağı Tespiti
HEMEN ARA