Notice: Trying to get property 'display_name' of non-object in /home/efsanetesisat.com/public_html/wp-content/plugins/wordpress-seo/src/generators/schema/article.php on line 52

Özellikle soğuk geçen kış aylarında peteklerden tam verim alınması önemlidir. Ancak kombi ya da petekler ne kadar üst düzeyde bir teknolojiye sahip olsalar da peteklerin temizlenmesi işlemleri göz ardı edildiğinde, tam kapasitede ısınma sağlanamamaktadır. Çünkü peteklerin uzun yıllar kullanılmasıyla, peteklerde tıkanıklıklar meydana gelmektedir. Tıkanan peteklerde su akışı dengesiz bir biçimde gerçekleşmektedir. Bu durum, peteğin bazı bölgelerinde ısınma meydana gelirken diğer kısımlarda ısınmanın gerçekleşmemesine yol açmaktadır.

Petek borularında meydana gelen tıkanıkların ortadan kaldırılması da düzenli olarak yapılan temizleme işlemleri ile mümkün olmaktadır. Petek temizleme nasıl oluyor sorusuna, peteklerin mevcut borulardan ayrılarak özel bir sıvıyla temizlenmesi ile yapıldığı cevabı verilebilir. Petek temizleme faydaları işlem tamamladıktan sonra anında hissedilmektedir. Çünkü, petekler temizlik işlemi sonrasında kullanıma hazır hale gelmektedir.

Petek Temizliği Ne Kadar Sürede Yapılmalı?

Peteklerin verimli bir şekilde ısı sağlamaları için düzenli olarak bakım ve temizliğinin yapılması gerekmektedir. Petek temizleme yöntemleri her yıl uygulanabilen uygulamalar arasında yer almaktadır. Kış öncesinde yapılabilen petek temizleme işlemleri, kış soğuklarında daha tasarruflu doğalgaz kullanımına imkan tanımaktadır. Ayrıca peteklerin dengeli ve tam kapasite ile ısınması da daha az doğalgaz tüketimini sağlamaktadır. Daha az bir tüketim, ısınma maliyetlerini azaltırken ülke ekonomisine de destek olmaktadır.

Peteklerin temizlenmesi ile peteklerde biriken çamurlu ve paslı birikintiler ortadan kaldırılmaktadır. Temizleme sürecinde özel temizleme sıvısı, petek borularına gönderilerek, kirlerin çözünmesi sağlanmaktadır. Temizleme işlemi tamamlandıktan sonra da kombi çalıştırılarak peteklerin ısı durumu kontrol edilmektedir. Peteklerin etrafı elle kontrol edildikten sonra ısınmanın dengeli gerçekleşip gerçekleşmediği anlaşılmaktadır.

Peteklerin Temizlenmesi Uzun Süren Bir İşlem midir?

Petek temizleme hizmeti almaya karar verdiyseniz merak ettiğiniz bir diğer sorunun da petek temizliği kaç saat sürer sorusu olduğu muhtemeldir. Petek temizlik hizmetlerinde, bir evin tüm odalarında yer alan peteklerin temizlenmesi ile süreç bitmemektedir. Bu nedenle, evde bulunan peteklerin sayısı ve boyutuna göre hizmet süresi değişiklik gösterdiği söylenebilir.

Ancak genel hatlarıyla petek temizleme işlemleri kısa sürede tamamlanabilen hizmetlerdir ve temizleme işlemleri tamamlandıktan sonra da peteklerin bağlantıları yapılarak ısı testleri yapılmaktadır. Peteklerin temizlenmesi ısı testi sonrasında, ısı veriminin tam kapasiteyle gerçekleştiğinin tespiti ile son bulmaktadır.

Peteklerin Temizlenmesi Neden Önemlidir?
HEMEN ARA